Petek Temizliği nasıl Yapılmalıdır?
Öncelikle her elinde cihaz olan firmalara güvenmemeli, bu işin ehli ve bu konuda gerekli referansları gösterebilecek kişilerle çalışmanız, ileride hüsran yaşamamanız adına alabileceğiniz minik önlemlerden birisidir. Viptesisat  olarak kulaktan duyma bilgilerle değil, bu konuda tecrübeli ustalarımızla beraber bu işlemleri gerçekleştiriyoruz. Harcamadan kaçınmayarak en kaliteli kimyasal ilaçlar ve petek temizleme cihazlarımızla sorunlarınıza müdahale ediyoruz. Peteklerin daha sağlıklı ve ekonomik çalışması adına, periyodik bakımlarını yapmış oldurmalı, mesele çıkarmasını beklememelisiniz. Tüm bu petek ve kombi döşem temizliğiniz gerçekleştirilirken herhangi bir zarar verilmemesine dikkat edilmesinde fayda olacaktır. Bu konuda ne olursa olsun kurumsal firmalarla çalışmanız, ileride daha büyük sorunlarla karşılaşmamızın önüne geçecektir. İlk günkü şeklinde kombi tesisatlarınızı işlevini yapması ve fazladan faturaların önüne geçmeniz adına küçük masraflardan kaçınmamalı sisteminizin çürüyüp, çatlaklar oluşmasının önüne geçmelisiniz.

Petek Temizliği Ne zaman Yapılmalıdır?
Uzun uzun maddeler sıralayıp siz değerli üyelerimizin başını ağrıtmak istememekle birlikte, kimi zaman farkında varmadan birçok sorunu yaşamamıza rağmen fark edemeyeceğimiz bazı problemler olabilir. Birkaç madde ile bunları açıklamamız gerekirse şu şekilde sınıflandırabiliriz;

Petekler iki yıl veya daha uzun süredir periyodik bakıma girmediyse,
Peteklerin yarısı ısınıp öteki yarısı soğuk kalıyorsa,
Kireçlenmeye bağlı devamlı problem çıkarıyorsa,
Geç ısınma sorunları yaşıyorsanız,
Petek vanalarından temiz su yerine, rengi biraz daha farklı, paslı su akıyorsa,
Havasını almanıza karşın herhangi bir gelişme gösteremiyorsa,
Kombi ayarınızı eskiye oranla daha çok artırmamıza rağmen hala aynı verimle ısı alamıyorsanız,
Artık daha azca yakıp, tasarruf kademesinde kombi ve petekleri kullanmak istiyorsanız.
Eğer sizlerde bu maddelerden bir veya birkaçının siz değerli üyelerimizin sorununa yakın bulunduğunu düşünüyorsanız mutlaka bu konuda profesyonel ekiplerin telefonlarından gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Tesisat içerisi temiz su ile yıkanmakla birlikte, tahmini olarak bu işlemler 60-75 dakika arası sürebilmektedir. Oluşan tortu ve muhtemelen çamurlaşmanın ortadan kalkması adına özel cihazlarla kimyasal maddeler encekte edilerek kati ve kalıcı çözüm ortaya çıkmaktadır. Petek temizliği ve kombi bakımı hafife alınmaması ihtiyaç duyulan bir işlem olmakla birlikte ucuz kimyasal ilaçlar ve her elinde petek temizleme aygıtı olan kişilere güvenilmemeli, etkili ve kesin çözüm için, kurumsal firmalardan destek alınmalıdır. Eğer sizlerde soğuk kış aylarında bu mağduriyetinizi ikiye katlamamalı ve cebinizden hem yakıt için hem de kalitesiz tesisatçılara boş yere masraf yapmak istemiyorsanız bu konuda gerekli araştırmaları yapıp, daha sonra bu konudaki uzman kişileri seçmeniz hem kısa aynı zamanda uzun vadede cebinizi rahatlatacaktır.