Boruların içi tıkandığında akla ilk gelen şey, pimaş açma firmaları oluyor haliyle. Tuvalet veya lavaboların alt yapıları oluşturulurken kullanılan malzemenin adı, halk dilinde pimaş olarak ifade edilmiş ve bugüne dek değişmeden pimaş olarak kalmıştır. Genel olarak tıkalı pimaşları açmada kullanılan makineler, borunun yapısına göre tasarlanmış ve ne olursa olsun zarar vermeden çalışan cihazlardır. Dayanıklı malzemelerden üretilmiş gider borularının içi; her ne kadar ıslak bir yapıya sahip olsa da döşemçı ustalarının yanlış montaj benzer biçimde hatalı işçilik yapması sonucunda çok çabuk tıkanabilmektedir. Kamerayla meydana getirdiğimız tesisat incelemelerinde, pimaş tıkanıklığı yoğun dirsek kullanımı sonucunda ortaya çıkan bir durum bulunduğunu söyleyebiliriz.Kimi zaman bu sebepler arasında eğimsiz gider borularının da olduğu belirtmekte fayda var. Gelişen teknoloji sayesinde su döşemı sistemlerinde kullandığımız cihazlar da epey geliştirilmiştir. Bu nedenle; eski yöntemlere son veren cihazlarımız farklı sistemlerde döşenmiş pimaşları kırmadan açabilme özelliğine sahiptir.

Pimaş aç kelimesi eminim geçmişte sık duyulan bir kavram olsa da çoğu zaman minibüslerde koltuk başlıklarında yazan pimaş açıcı ibaresi, aslen bir çoğumuzun da anlamaya çalıştığı ve tam olarak anlamını bilmediği bir ibare. Hepimizin dolmuşların üstünde gördüğü pimaş açılır yazısı, başımıza ulaştığında ne kadar önemliymiş, keşke numarasını alsaydım diyebileceğimiz ilanlardır aslen. Pis su borusu, aslen teknik terim kullanıldığında PVC denilen atık su borusu döşemında kullanılan borulara denir. Sadece halk arasında her süre olduğu benzer biçimde sektörde ilk çıkan plastik tesisat boru markası pimaş olduğundan; PVC borusunun adı da pimaş olarak kalmıştır. Kısaca aslına bakarsak tıkalı borularda pimaş açma derken, anlatılmak istenen şey tıkanmış olan PVC atık su gider borularının açılmasıdır.

Tıkalı Gider Açma Teknolojileri

tuvalet tıkanıklığı açma kendi yöntemlerinizle sıkıntılı, yorucu, sağlıksız ve hatta çoğu zaman başarısız olabilir. Tıkalı tuvaleti açamadığınız benzer biçimde tesisata kalıcı hasarlarda verebilirsiniz. Bu nedenle, kalıcı tıkanıklıklarda uzman bir tesisat firmasından yardım almalısınız. Tıkanmış wc açma konusunda size tüm teknolojik imkanları sunan nadir firmalardan biriyiz. İşinin ehli olan ustalarımız, tuvalet atık su gideri borularında tıkanmaya sebebiyet veren maddeleri keşfedip, hela tıkanıklığı açma robotuyla olaya müdahale ederler.. Bulaşıkları yıkarken su ile birlikte giden yağlar, gider borularının tıkanmasına sebep olabileceği için gider borusu tıkandırılmış olduğunda lavabo tıkanıklığı açma servisinden yararlanmalısınız. Wc tıkanıklığı açma konusunda teknolojik gelişimleri devamlı ve yakından takip eden bir firma olarak, tıkalı giderleri tıkanıklık açma makinesiyle, tıkalı klozet giderlerini açmaktayız.Tıkalı tuvalet gideri açma servisimiz, kamera ile tıkanıklık olan gideri görüntüleyerek; aygıt yardımıyla tıkanıklığı tespit etmiş olduğu noktaya makineyi salarak, tıkanıklık açma işlemini gerçekleştirirler.

Iyi mi ki bir vücudunuzla ilgili bir sorun yaşadığınızda doktorunuz sizden ultrason, film, röntgen şeklinde hastalığınızın teşhisini koymak için aşmalardan geçmenizi bekliyorsa, ustalarımız da aynı şekilde döşemı kontrol eden doktorlar olarak, kamera ile görüntülemeyle tespiti ve makineyle de tıkanmış klozet giderlerini açarlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir