• Ağustos 5, 2017

İlk yapmanız ihtiyaç duyulan evde ne kadar musluk var ise kapatmak ve su ile çalışan tüm cihazları kapatmak (çfakatşır , bulaşık makinası gibi) ve sayacın değerini not etmek. Emin olmak için bir saat bekledikten sonra, tekrar sayaç okuma yapılarak farka bakılır. Yahut ibre ile çalışan bir saat varsa ibre hareketi var mı denetim etmek. Doğal olarak söylemekte yarar var bu büyük kaçaklar için geçerli. Çünkü önemli bir su kaybı olmayınca bu saatte de okunmaz. Şimdi kaçak var kararlı oldunuz ve garaj yada bahçeniz var diyelim. Bu seferde kaçak ev içinde mi ev haricinde mı bunu bilmek istiyorsunuz. Bir kaç ipucu da bunun için verelim. Bahçe var ise orada ve garajda farklı iki vana bulunacaktır.Bu vanaları kapatın. Böylece bahçe ile av arasındaki su akışını kesin. Gene sayaç okuma yapın ve bekleyin tekrar okuduğunuzda hala sayaçta ilerleme var ise o vakit tebrikler kaçağın evin içerisinden olduğunu da tespit ettiniz. Şimdi ne yapmak lazım derseniz, derhal güvenebileceğiniz bir su kaçak bulma firması ile temasa geçin tavsiyesinde bulunabiliriz.

Kameralı su döşemı tamiri yapmak en büyük avantajı size zamandan tutum yaparak sağlar. Çünkü diğer yöntemler genellikle geleneksel kaçak tamiri ya da su kaçağı bulma yöntemleridir. Üstelikte bu yöntemlerde asla kesin ve etkili çözüm garantisi verilmez. Ve bir çok deneme sonucunda ne kadarağın yeri ancak tespit edilir. Ancak bazen bu bile olmaz. Yani nokta atışı ile kaçağı bulmayı bırakın, evinizin bir çok yeri kırılıp ,dökülse bile su döşemındaki arızaya ilişkin bir sonuca varılmamış olur. Oysa kameralı su tesisatı tamiri icra eden servis arıyorsanız bu anlattıklarımız sizin için sadece bir anı olarak hafızanızda yer eder. Etkili ve çabuk sonuç istiyorsanız, muhakkak bir firmadan yardım istemelisiniz.
Su tesisatındaki Kaasıra Kamerayla Bakan Servis

Her türlü yapıda meydana gelebilecek olan boya kabarmaları ve duvar ıslanmaları huzursuzluğa niçin olur. Duvarında ya da tavanında bir sararma, ıslanma her insanı rahatsız eder. Bu şekilde problemlerde teknolojinin bize sağladığı kameralı su tesisat cihazlarını mutlaka kullanmalıyız. Çünkü bu cihazlar bize ne kadarağın yerinin gösterir. Rastgele kırım yapmak yerine, sadece arızalı bölümü kırıp yaparız. Tesisattaki arızanın tamiri için değişik yöntemlere başvurulur. Su döşem arıza ve onarım olayı ikiye ayrılır. Bunlar temiz su döşemı tamiri ve kirli su tesisatı tamiridir. İşinde uzman olan ekibimiz yardımıyla, en maliyetle arıza onarım edilecektir. Buna toplum içinde kameralı su tesisat tamiri de denmektedir.

Su tesisatını onarım yollarından birincisi, kaçak onarım sıvısı olarak da bilinen pro-tufist. Su tesisatlarında patlak boruları kırmadan onarmada kullanılır. Su borusundaki çatlaktan dışarı sızarken donma yaparak, ne kadarağı kaynatmış oluruz. Kalorifer borularında bu şekilde onarım yapabilmekteyiz. Ancak şebeke suyunda kaçak var ise, yer tespiti noktasal olarak yapılmalı ve kırılarak arızalı boru değişmelidir. Bu işlem sadece 1 veya 2 karo kırılarak yapılabilir. Şebeke suyunda kırılarak tamir yapılmasını tavsiye etmemizin sebebi, ne kadarağın yerini bulabilme şansımızın olmasıdır. Şebeke su basıncı, ilaçla yapılan tamirde sıkıntı çıkabilir korkusuyla da çok tercih edilmez. Kalorifer tesisatlarında ise bu vaziyet tam tersine olur. Kalorifer döşemında su kaçağı olduğu vakit herhangi bir noktadan ıslanma veya bir belirti olmaz. Kombideki su basıncı kendiliğinden düşünce, kaçak olduğu fark edilir. Bir iz veya ıslanma olmadığından, ne kadarağın bulunması da hemen hemen imkansız hale gelmektedir. İşte burada kaçak onarım sıvısı mecburi gibidir. Çünkü bu kaçağın başka bir çözümü yoktur. Kalorifer sistemine uygulanan bu ilaç, kaçakları kapatmak için 5 ile 7 gün içinde kombi devamlı çalıştırılarak devir daim ettirilmelidir, işlemin sonucunda ne kadar kaçak var ise hepsi onarım olur.

bir tek hepsiı yapmadan önce kaçaktan şüpheleniyor ama bir türlü kaçak var mı, yok mu emin olamıyorsanız o zaman size de bu mevzuda bir kaç minik ipucu verelim. Böylece bir döşemçı çağırmadan önce bir kaç bayağı uygulama ile evde kaçak var mı, yok mu bunu öğrenmiş olmuş olursunuz. Şimdi İlk olarak söyleyeceğimiz sayaç okuma ve muhtemelen bir çoğunuz bunu aslına bakarsan biliyorsunuz ki fakat hatırlatarak başlamış olalım istedik.

 

Kamera ile su döşem tamiri meydana getiren şirket Anadolu döşem size kırmadan kamerayla su arızlarını onarma hizmeti verebilecek bir firmadır. Garantili hizmet anlayışımız, mevzusunda uzman döşemçı ekibimiz, su tesisatındaki kaçakları gören kameralı cihazlarımızla ister evinizde olsun, ister dış mekanlarda su tesisatı arızalarını kameralı aletle kabul eden servis hizmetimizle yanınızdayız. Bunun için bizi arayarak servis kaydı açtırmanız yeterlidir. Firmamızın bünyesinde bulunan kameralı su kaçak tespit cihazları;

Termal kamera,
Kanal görüntüleme kamerası
nem ölçer
Akustik dinleme cihazı
Bu aletler sayesinde, ister temiz su tesisatındaki su ne kadarağı olsun, ister de atık su gider döşemında yaşanan su kaçakları olsun tespit etmekteyiz. Atık su borusunda kameralı kaçak tamiri hakkında informasyon almak için bizi arayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir