• Ağustos 5, 2017

Kombinin su kaçırması özellikle kış günlerinde çok can sıkıcıdır. Kombinin su tesisatı kaçırıyor ise sıradan ustalar yerine bu işi iyi bilen ustalara kombi teslim edilmelidir. Önemli olan kırmadan su ne kadarağının bulunması ve daha çok masraf çıkarılmamasıdır. Kombi su kaçağı tespitinde kameralı sistemler kullanılmakta ve ilaçlı su basılarak kaçak olan bölge kapatılmaktadır. Fakat her kombi döşem kaçağlarında ilaçlı su kullanılmaz. Özellikle kombi suyu bir saatten az bir zamanda boşalıyor ve devamlı su basılmak zorunda kalınıyorsa ilaçlı su yerine öncelikle kaçak sebebi görüntüleme cihazları ile tespit edilmeli ve ondan sonra gerekli onarım yapılmalıdır.

Su ne kadarağının nedenlerine nazaran çözümleri de farklıdır. Basit ustalara yaptırılan kombi su ne kadarağı sorunlarında tek yöntem kullanılmakta, kaçak olan yer bulunana dek kırma işlemi yapılmaktadır. Eski yöntemler yerine son teknolojik cihazların kullanıldığı profesyonel yöntemleri uygulayan yetkili bir şirket ile görüşmek en doğru karar olacaktır.
Kombi Su Akıtıyor ise Ne Yapmalı?
Öncelikle su basıncı kontrol edilmeli. 1,5 bardan fazla bir su basıncı söz mevzusu ise peteklerden fazla su akıtılarak basınç düşürülmeli. Purjör vanası çevrilerek hava alınır gibi peteklerden fazla su akıtılır. Bunun dışındaki sorunlar ev yada iş yerlerinde tek başına halledilecek sorunlar değildir. Herhangi bir kombi su akıtma sorununda İstanbul tesisat olarak tüm sorunlarınıza profesyonel çözümler sunuyor, kırmadan dökmeden kombi su akıtma problemlerını ortadan kaldırıyoruz. İşinin ehli ustalarımız en ekonomik fiyatlarla en kaliteli hizmeti sunmaktadır.

Kombi döşemında Su kaçağı varsa Ne Yapılmalıdır?
Öncelikle kombideki su basınç kaybı niçin oluyor buna bakmak gerekir. Kombinin kendi içindeki bir problemden dolayı da su basıncı düşmesi olabilir. Bu durum araştırılmalı eğer bir sonuca ulaşamıyorsak kombi servisini çağırıp detaylı şekilde baktırmalıyız. Kombide bir sorun görünmüyorsa o vakit tesisat borularına yönelebiliriz. Borularda kaçağı kabul eden su kaçak tespit cihazlarıyla kaçak bulunabilir. Borulardaki kaçakları bulabilmek için borudaki kaçak olan noktada suyun fışkırma sesini duyarak bir çalışma yapılır. Cihazlar kaçağın sesini duyarak ne kadarağı bulurlar. Eğer kaçak küçükse ne kadarağın olduğu noktada ses yok denecek kadar azca olur. Bu sızıntıyı bulmak için sesin daha yüksek olması gerekir. Bu sebepten sesi çoğaltmak için tesisata hava ya da su basarak kaçak hızını arttırır ve çıkan sesin tam noktasını su kaçak tespit aygıtı ile buluruz. Ancak kalorifer döşemına çok fazla basınç uygulayamayız. Çünkü döşem devamlı sıcak suyla çalıştığı için diğer tesisatlara bakılırsa daha hassastır. Bunun yanı sıra sisteme bağlı olan kombi ve petekler olduğu için basınç esnasında onlara da zarar verebiliriz.

Kombi döşemı Su ne kadarağı nasıl Giderilir?

Tüm bu kaçak bulundu bulunamadı dertlerini bir kenara bırakıp İstanbul tesisat kaçak tamir kimyasalı ile tanışmalıyız. Kombinin borularında kaçak var ise tesisat su ne kadarağı onarımını İstanbul Tesisa istemin suyuna karıştırarak 3 gün çalıştırınca tüm kaçakları kapatmış olmuş olursunuz. Böylece aslabir yeri kırmadan dökmeden kombi döşemındaki ne kadarağı da gidermiş oluruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir