Pimaş Boru Tıkanması

kirli su pimaşlarınızın içine atılan kâğıtlar, tuvaletinizi veya lavabonuzdaki borusunu bir müddet sonrasında tıkar. Sular banyonuzdan dışarı çıkana kadar hiçbir şey anlayamazsınız. Gelişen teknolojiyle birlikte, döşem sektöründe de yenilikler hızla ilerledi. Yurt dışında üretilen pimaş açma makineleri Türkiye pazarında da oldukca yaygın bir halde kullanılmaya başlandı. Kanal açma makineleri diye adlandırılan bu araçlar, boru içinde tıkanmaya neden olan atık maddeleri parçalayıp, kanal borusuna göndermeye yarar. Yüzeyden, zemine zarar vermeden ve çevreı kirletmeden çalışan pimaş aç makineleri, borunuzun içindeki tıkanıklığın tam bölgesini bulur ve temizler. Kırmadan pimaş tıkanıklığı açma robotu sayesinde, ustalaşmış eleman ve ekipmanlarımız ile pimaş borularda meydana gelen tıkanmaları kırmadan açıyoruz.
Mutfak Pimaş Tıkanıklığı Açma

Ev hanımlarının çoğu vakitın dörtte birini mutfakta geçirmektedir. Yiyecek yapma telaşı sonunda biriken bulaşıklar aceleye gelip tam temizlenmeden mutfağın borusundan gidere gönderilir. Tencerelerden çıkan yağlar ve bulaşık bezlerinden kopan parçalar birbirine karışarak mutfağın pimaşını tıkamaya adım atar. Bu tıkanma birkaç defa bayağı yöntemlerle açılabilir durumda olabilir. Pompalama metodu genelde pimaş tıkanıklığı açmak için en çok kullanılan yöntemdir. Fakat belirli bir aşamaya ulaşan boru içindeki tıkanma, gizli saklı bir şekilde giderek artar. Katı bir maddenin mutfağın pimaşına kaçması sonucu, tıkanıklık içinden çıkılmaz bir duruma gelir. Bu durumdan sonra ustalaşmış bir yardım almak için pimaş açma firmasına ihtiyacınız olacaktır. Özel robot makine ile mutfak pimaşların da yaşanmış olan tıkanmalar kırmaya gerek kalmadan açılmaktadır.
Tıkalı Pimaş Açma yöntemleri

Tıkalı pimaşın noktasal olarak tespiti yapılmış olduktan sonra tamiri yapılır. Tıkalı bölgenin yer tespit işlemi yardımıyla çok fazla yerin kırılmasının önüne geçmiş olur. Ayrıca gönderilen kamera yöntemiyle, atık su giderlerinin içerisindeki problemi de görmüş olmuş olursunuz.
Tırazı gelen pimaş giderinin içine robot makine (kanal açma makinesi) gönderilerek, aslabir yer kırılmadan tıkanıklık açılır. Tıkalı bölgedeki yağlanma veya katı atıkları parçalayıp kanalizasyon borusuna gönderir.
Yüksek tazyiklı yıkama makineleri ile pimaşların içindeki yağlanma çözülür. Bu genel anlamda yemek firmaları, oteller ve restoranlarda devamlı yaşanan problemler arasındadır. Bulaşıklar yıkanırken birçok yağ benzeri atıklar gider borularından ana kanal borularının içine tahliye edilir. Ana pimaş tesisatında sıkıntı olmayabilir ancak lokal borularda aşırı yağlanma meydana gelebilir.

 

Lavabonun Pimaşı Tıkandı

Mutfak lavabonuzda veya evyenizde biriken yemek artıkları ve yağlar ya da banyonuzdaki lavaboda biriken sabun artıkları zamanla pimaş borularınızı tıkayabilir. Bu tıkanma neticesinde atık sular pimaştan ilerleyerek kanalizasyon sistemine gitmeyecek ve evinizin atık sular sonucu kirlenmesine neden olacaktır. Bu gibi durumlarda tıkanıklığın açılması için kanal açma makinelerini kullanan uzman bir firmanın yardımını istemek en mantıklı seçenek olacaktır. Kırmadan yapılan tıkanıklık tespiti ardından pimaş açma işlemi yapılabilir. Böylece tadilat masraflarından da kurtulursunuz.

Tuvaletin Pimaşı Tıkandı

Hatalı kullanım sonucu tuvalete atılan kağıtlar zamanla pimaşınızı tıkayacak ve ortaya hiç hoşunuza gitmeyen sonuçlar çıkacaktır. En başından önlem olarak tuvaletinize kağıt atmamak bu sorunun ortaya çıkmasına engel olabilir. Ama kiralık bir evde oturuyorsanız ya da işletmelerde bunun takibini yapmak oldukça zor. Tıkanmayı fark ettiğinizde yani tuvalet giderindeki akış yavaş olduğunda robotla pimaş açtırmak için bir uzmanın yardımını alabilirsiniz. Böylece erken müdahale sayesinde tuvaletinizdeki pis sular taşmayacak ve temizlik aşamasından kurtulmuş olacaksınız.

Apartmanın Pimaşı Tıkandı

Evinizde ne kadar dikkatli kullanım yaparsanız yapın, birden fazla evin bulunduğu apartmanlarda ya da iş hanlarında apartman pimaş tıkanması görülebilir. Birden fazla dairenin bulunduğu bir yerde pimaşın nereden tıkandığını öğrenmenin yegâne yolu pimaş tıkanıklık açma robotu kullanmaktır. Pimaş tıkanıklığı açtırmak için İstanbul Tesisat uzmanlarından yardım alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir