Kalorifer Petek temizliği, kalorifer tesisatı eski, demir boru ise petek temizliği yaptırırken, bu hizmeti verecek firmanın kullandığı kimyasal ilacı iyi seçmesi büyük örutubet taşımaktadır. Kalorifer petek temizliği kullanılan kimyasal ilaç iyi seçilmediği takdirde kalorifer tesisatı eski olduğundan dolayı, kimyasal ilaçtaki asidik oran iyi ayarlanmaz ise ve kimyasal ilaç kaliteli değilse sistem aslına bakarsan çürümeye yüz tuttuğundan zayıf düşmüştür, bu duruma bağlı boruları delebilir. Kalorifer Petek temizliği Tesisat çok eski bir tesisat ise şu demek oluyor ki demir boru ise :
Kalorifer radyatör temizliği zayıf olan noktalardan kullanılan kimyasal ilacın asidinden dolayı sızmalar oluşabilir. Dolayısıyla petek temizliği için talepte bulunmuş olduğunuz şirket döşemçı ve tecrübeli olmalıdır. Tesisatçı kullandığı makine ile kaç bar basınç uygulayacağını döşemı göz önünde bulundurarak ayarlayabilmelidir. Petek temizliği hatta kimyasal ilacın dozunu dahi petek temizliği yapacağı konut, işyeri vb. Yerlerdeki tesisat yapısı, petek sayısını göz önün de bulundurarak ayarlamalıdır. Bütün bu uygulamaları: Petek Temizliği, Radyatör Temizliği, Kalorifer döşem Temizliği, Yerden Isıtma Temizliği, Merkezi Isıtma Temizliği, Alüminyum Petek Temizliği, Döküm Petek Temizliği hizmetlerinde de göz önünde bulundurulması ihtiyaç duyulan unsurlar atlanmamalıdır.

Kalorifer döşem petek temizliği

Kalorifer tesisat temizliği periyodik olarak yapıldığı takdirde kalorifer döşemı temizliği de yapılmış olacak tüm sistem rahat çalışacaktır. Bu saymış olduğum temizliği ve bakımı yapmış oldurmadığınız takdirde yada birini yapmış oldurıp ötekini dikkatsizlik etmeniz durumunda sağlıklı bir ısınmadan bahsedilemez. Kombi bakımı yaptırdığınızı düşünelim; bu durumda kalorifer döşemındaki sirkülasyon aşamasında kombi içine çapak,pislik gitme ihtimali yüksek olduğundan kombi arızaya geçme olasılığı da yüksektir. Verimli, tasarruflu ısınma için kesinlikle işin uzmanından hizmeti almanız, hem maliyet anlamında aynı zamanda hizmetin sürekliliği açısından atlanılmaması ihtiyaç duyulan önemli noktalardandır. Uzmanlar döşem olarak verdiğimiz hizmetin kalitesine güvendiğimizden güvence vermekteyiz. Kalorifer döşem temizliğini, petek temizliği kimyasalı ile yapmanın garantisi ve itimatını sizlere sunuyoruz.

Hizmet sektöründe öncü olmak doğal olarakî ki rahat değil, bunu iyi bildiğimizden alan kişi memnuniyetinin ne anlama geldiğini de iyi bilen bir firmayız. Petek temizliği çok basit bir hizmet olarak asla görülmemeli, kalorifer döşem temizliği için gerekli vakit ayrılmalı ihtiyaç duyulan özen gösterilmelidir. Özellikle burada petek temizliği yapılırken süre hırsızlığı yapılmamalı bir an önce diğer servise yetişme endişesi taşıyan çalışanlamış olurın ortaya çıkmasına zemin hazırlayan, işletme sahiplerine dur denmelidir. Burada bilgili hizmet talebinde bulunabilecek bireylere ihtiyaç duyulmakta olup, sadece düşük fiyat merkezli hizmet talebinde asla bulunulmamalıdır. Hizmet kalitesi şirket kurumsallığı iyi değerlendirilip gereksiz maliyetlerin sonradan oluşmasına zemin hazırlanmamalıdır.

Doğal gaz petek temizliği
Kalorifer döşem temizliği tutum etmenizde büyük müessir olan sağlıklı ısınmanızı elde eden periyodik olarak yılda 1 defa yapmış oldurmanızı tavsiye ettiğimiz bir uygulamadır. Yüksek gelen doğal gaz faturalarına karşın ısınamadığınızı hissediyorsanız, soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi olan kombi ve kaloriferin yeterince ısı vermesini istiyorsanız, organik gaz petek temizliğini ihmal etmemeniz gerekmektedir. Petekler zaman içinde kireçlenmeye, içlerinde tortular biriktirmeye başlar bu da kalorifer peteklerinin kanallarının tıkanmasına ve boruda çap daralmalarına neden olup , zamanla ısı yitirilmesine yol açar.

Kalorifer döşem temizliği işlevini tam olarak yerine getiremeyen peteklerin ısınması için kombi ayarınızı yükseltmek durumunda kalırsınız. Bu vaziyet faturaların kabarık gelmesine niçin olacağı benzer biçimde kafi ısınmayı da sağlayamazsınız. Sağlığınız ve bütçeniz ihmale gelmez diyoruz. Önlem olarak, belli periyotlarla bakımı dikkatsizlik etmemenizi ısrarla tavsiye ediyoruz. Petek temizliği ödediğimiz faturanın hakkını almak, yeterince ısınmak hepimizin hakkıdır. Tasarruf ederek ısınmak istiyorsanız, kalorifer peteklerinin, kombinin ve radyatörlerin bakımını, onarımını düzenli olarak yapmış oldurmalı, kireç, su taşı tıkanıklıklarını ,radyatör temizleme kimyasalı ile uzman kişiler tarafınca açılmalıdır. Hem peteklerin hem de kombinin eşanjörü ve döşem borularına kadar temizliğini tecrübeli ekiplerimiz ile yapmaktayız.
Kalorifer tesisat temizliğinde nelere dikkat edilmeli ?

Kullanılan kimyasal ilaç; bilinmeyen marka kimyasal ilaç tesisata zarar verebilir.
Temizlik için ayrılan süre, daha çok servis yapabilmek için bir daire için ayrılması gereken süre ayrılmaz ise kesinlikle verim alamazsınız.
Petek Temizleme cihazı, petek temizleme aletinin basıncı kafi değilse çamur, toru sökülüp atılamaz, sağlıklı petek temizliği yapılamaz.
Petek temizliği için verilen güvence, petek temizliği sonrası kalorifer döşemın peteklerin kontrol edilip ısıtılarak teslim edilmelidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir