Kanal Borularında Yıkama Çalışması
Çalışan bir işletmenin kanalizasyon sisteminde değişiklik yapmak iş gücü kaybına yol açmaktadır. Bu şuurle icra ettiğimız tüm çalışmalarda kazısız teknolojiyi kullanarak, tadilat yapmadan, boruların içini yıkama yapmaktayız. Kanalizasyon sorunlarında doğru teşhis, yüksek maliyete gerek kalmadan kalıcı çözümler sunar. Bina ve endüstriyel işletmelerin kanalizasyon hatlarında temizlik çalışmaları profesyonel ekipmanlar ile yapılmaktadır. Yemek yağlarının sebep olduğu pis su tıkanmalarına geçici çözümler yerine Rorthenberger HD13/100 basınçlı kanal yıkama makineleriyle ilk gün ki benzer biçimde temizlik imkânı sağlamaktayız. Girilmesi zor fosseptik çukurlarının içinden gönderilen 250 bar basınçlı kanal yıkama hortumu, boru çevresine yuva yapmış yağları sökerek temizler. Bu sayede yüksek maliyetleri önleyip, kazı çalışması yaptırma zorunluluğunu ortadan kaldırmaktayız. Tecrübelerimize dayanarak imalathanelerde genel olarak karşılaşmış olduğumız bir durum da atık ürünlerin atık su tahliye borusundan gönderilerek, borularında çapında daralma meydana gelmesidir. Bu durumda işletmelere kanalizasyon sistemleri çalışır haldeyken baştan ayağa temizlenmesini öneriyoruz.

Kanal açma atık su tesisatlarında boru içinde çeşitli sebeplerden dolayı oluşan tıkanmaları çözümüdür. Kimi zaman kanalizasyon borularının tıkanması, bazen de daire içindeki mevcut tuvalet, lavabo giderlerinin tıkanması durumunda kanal açma yöntemlerine başvurulur. Özellikle yağmur yağdığında kanal borularında tıkanma daha çok görülür. Çatılardaki toz, kuş tüyü vb. Atıkların, yağmur esnasında suyla beraber kanala karışması sonucu oluşan tıkanmalar, kanal açma robotu ile açılmaktadır. Bu işlemin arkasından kanal görüntüleme sistemleri çalıştırılarak tıkanıklığın borulara verdiği tahribat araştırılır.
Kanalizasyon borularında yaşanmış olan en büyük sorun göçük yaşanmasıdır. Yapısı itibariyle plastik malzemeden oluşan kanalizasyon sistemleri, kırılgan bir yapıya sahiptir. Zemini dolgu topraktan oluşturulmuş alanlarda, baskıya dayanamayan borularda kırılma görülür. Toprağın zamanla yerine oturması kanal borularının birbirinden ayrılmasına veya çökme dediğimiz hadisenin oluşmasına sebebiyet verir. Bu olayın ortaya çıkması durumunda kanalizasyon suyunun bina içinden taşması kaçınılmazdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir